פאנל מבודד

פאנל מבודד - שימושי ונוח לבניה קלה

שיתוף לחברים

פאנל מבודד - שימושי ונוח לבניה קלה

שיתוף לחברים

פאנל מבודד

לפאנל מבודד יש המון יתרונות ומשתמשים בו בעיקר בפרויקטים של בניה קלה. הוא אידיאלי עבור תוספות בנייה שונות כמו, הרחבה של גג, הוספה של חדר ועוד. אז מה זה פאנל מבודד? איך משתמשים בו? על כל אלה ועוד, נפרט במאמר הבא. מוכנים? אנחנו מתחילים!

בואו נדבר על פאנל מבודד

מדובר על לוח שעשוי משתי שכבות של חומר חזק וגם קל. בדרך כלל, מדובר על חומר כמו פח או אלומיניום. בין שתי השכבות, מניחים חומר מבודד. לפאנל מבודד יש רמה גבוהה של בידוד אקוסטי וגם בידוד תרמי. קחו בחשבון שכלל שהפאנל המבודד יהיה עבה יותר, כך גם רמת הבידוד תהיה גבוהה יותר.

איזה שימושים יש לפאנל מבודד?

הוא מתאים למבנים ניידים, הוא מתאים גם למבנים נייחים להם נדרשות תוספות בנייה. פאנל מבודד הוא פתרון יעיל, מהיר ונוח לשימוש ולא חשוב מהו סוג הבנייה. הוא יכול להתאים לפרויקטים של בנייה קונבנציונלית ולפרויקטים של בניה קלה.

בניית גגות עם פאנל מבודד

עם פאנל מבודד אפשר להשתמש על מנת לסגור את החלק העליון של המבנה. הוא חזק וגם עמיד, אפשר לבנות איתו במהירות והוא גם נוח לשימוש וידידותי לסביבה. כאן נחדד ונאמר שאם הגג משמש לנשיאה של דוד חימום, קולטי שמש ואפילו לנשיאה של עובדים שמבצעים עליו עבודות, אז אין להסתפק רק בפאנל המבודד שיורכב על הגג ויש צורך בהוספת קונסטרוקציה חזקה. 

בניית יחידות דיור עם פאנל מבודד

במקום לבנות יחידת דיור מבלוקים, אפשר להשתמש בפאנל מבודד. מדובר על אפשרות קלה וגם נוחה, נקייה והכי חשוב עמידה. על מנת שיתקבל מבנה יציב, יש להניח עמודי תמיכה מברזל וכמובן את הפאנלים המבודדים לצד אותם עמודים. בהמשך, אפשר גם להוסיף גג יציב.  היתרון הגדול שכל המבנה הזה עמיד בפני פגעי מזג האוויר. 

מהם היתרונות של הפאנל המבודד?

יש לו המון יתרונות. הנה חלק מהם:

  • ידידותי מאוד לסביבה
  • בניה נקיה, ללא פסולת ולכלוך
  • קיצור זמני הבנייה
  • הוזלה של העלויות בעקבות קיצור זמני הבנייה
  • עמידות גבוהה בפני פגעי מזג האוויר וגם בפני רעשים
  • ניתן לצור עיצובים מרהיבים

סוגי פאנלים מבודדים

קודם לכן, הזכרנו שבין שתי השכבות של הפאנל המבודד, יש גם חומר מבודד. זה יכול להיות חומר כמו קלקר או חומר כמו פוליאוריתן מוקצף או צמר סלעים. מרבית בעלי המקצוע ימליצו על קלקר. מה שכן, חשוב לזכור שגם לחומרים האחרים, יש יתרונות. לדוגמה, אם החומר המבודד יהיה פוליאוריתן מוקצף, היתרון שלו הוא שיש לו צפיפות גבוהה, מה שמקנה רמת בידוד תרמי גבוהה במיוחד. וכמו כן, אם ניקח את צמר הסלעים, נוכל לראות שהיתרון שלו שהוא עשוי מסיבים המופקים מסלעים קשים ועל כן, יש לו יכולת בידוד אקוסטי גבוהה במיוחד.

כמה עולה להתקין פאנל מבודד?

המחיר מושפע מכמה פרמטרים כמו, סוג הפאנל, חומר הבידוד שנמצא בתוכו, העובי שלו וכמובן רמת הבידוד שלו. ככל שמדובר על עבודה גדולה יותר, כך גם המחיר לפאנל מבודד למטר יהיה נמוך יותר. 

תפריט נגישות אתר